OmnOmnOmn Chocolaterie

Chokladkaka Love & Compassion

Rund chokaldkaka förpackad i cellofan och ask med transparent lock. Gjuten i mörk choklad. Bönorna kommer från Ghana och Valrhona Inspiration – hallonchoklad på


 


100 g cirka

Rund chokladkaka förpackad i cellofan och ask med transparent lock. Gjuten i mörk choklad 60 % från Ghana och hallonchoklad på endast hallon, kakaosmör och socker.

Ingredienser: Mörk choklad: Kakaomassa, socker, kakaosmör, emulgeringsmedel (SOJALECITIN), vanilj.
Ingredienser: Hallonchoklad: Socker, kakaosmör 35,9%, hallonpulver 11,5%, emulgeringsmedel: solroslecitin. Kan innehålla spår av mjölk, mandel, hasselnöt


OmnOmnOmn Chocolaterie – Sjöstaden Gelato

OmnOmnOmn Chocolaterie är en småskalig tillverkare av chokladpraliner och konfektyr. Är du kvalitetsmedveten och uppskattar ett gott hantverk, då har du kommit rätt. All tillverkning sker i vårt lilla produktionskök i Hammarby Sjöstad där också den fysiska butiken finns. Vi är återförsäljare av lakrits och premiumkonfektyr. Under säsong tillverkar vi hantverksmässig gelato på italienskt vis.

ORDINARIE ÖPPETTIDER BUTIKEN HAMMARBY SJÖSTAD Mån-Tors 11-17, Fre 11-18, Lör 11-16.
Payment with Klarna Payment with Swish

© 2025 OmnOmnOmn Chocolaterie – Sjöstaden Gelato Powered by Quickbutik